czwartek, 15 październik 2015 10:40

Pomoc rzeczowa na dokumentację projektową

Czy gmina może opracować dokumentację na chodnik wzdłuż drogi powiatowej i mieć u siebie wydatek w rozdz. 60014 ? Czy dać Powiatowi pomoc finansową na ten cel ? Wiąże się to z tym, że Powiat robi drogę a Gmina daje dotację jako pomoc finansową (§ 6300) do drogi a chodników nie robią bo nie ma dokumentacji. 

Jest to możliwe pod warunkiem podjęcia wcześniej uchwały przez Radę Gminy o udzieleniu powiatowi  pomocy w formie rzeczowej (wtedy zaistnieje podstawa do sfinansowania i przekazania dokumentacji). Można też udzielić pomocy finansowej z przeznaczeniem na opracowanie takiej dokumentacji przez powiat.

Czytany 124 razy